Elektrostymulacja- czyli o tym, jak zregenerować swój organizm.

Parę słów o aktywności fizycznej…

Zewsząd docierają do nas informacje, że aktywność fizyczna jest niezbędna ze względu na każdy aspekt życia. Chcesz mieć smukłą sylwetkę? Biegaj! Nie chcesz chorować? Ćwicz! Nie masz energii, odczuwasz przewlekłe zmęczenie? Idź na siłownie! Jest to zrozumiałe, bo liczne badania potwierdziły niejednokrotnie skuteczność aktywności fizycznej, ale nie można zapominać o osobach, które wszelkich form ruchu po prostu nie lubią.

Elektrostymulacja

I tutaj z pomocą spieszy nam zabieg zwany elektrostymulacją, który przy pomocy prądu o niskiej częstotliwości wywołuje skurcz mięśni podobny do tego, podczas ćwiczeń fizycznych. Jest to wygodny sposób na uzyskanie efektów takich jak po wielogodzinnym treningu na siłowni.

Dzięki elektrostymulacji Twoja tkanka tłuszczowa zostanie zredukowana, co przyniesie efekt w postaci zmniejszonej wagi. Twoje mięśnie zostaną wzmocnione i wyrzeźbione, a skóra lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona. Nie będzie mowy o cellulicie, a Twoja odporność osiągnie tak wysoki poziom jak nigdy wcześniej, no i co najważniejsze będziesz mogła zapomnieć o bólu i zmęczeniu.

Elektrostymulacja odnajduje zastosowanie na wszystkich częściach ciała. Najlepsze efekty jednak widać na brzuchu, udach i pośladach. Zabieg ten nie pozostaje obojętny dla naszej skóry twarzy, ponieważ gołym okiem zauważyć można jej lepszą kondycję, ponadto jest pomocny w ujędrnianiu i unoszeniu piersi. Elektrostymulacja to także skuteczna metoda rehabilitacji.

Ile trwa zabieg? Zazwyczaj niecałe 25 minut, w celu uzyskania optymalnych i co najważniejsze trwałych efektów należy przeprowadzić całą serię zabiegów, nie tylko jeden.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Owszem, ze względu na fakt, że elektrostymulacja oddziałuje na cały organizm istnieją przypadki, w których jej wykonanie nie jest wskazane.

Z zabiegu tego nie powinny korzystać osoby posiadające wszczepione rozruszniki serca, metalowe protezy, wkładki domaciczne, a także osoby cierpiące na epilepsję, żylaki, czy też będące po zabiegu chirurgicznym albo w trakcie ciąży.

Czy warto skorzystać z takiego zabiegu?

Biorąc pod uwagę liczne korzyści płynące z jego wykonania, to tak- warto skorzystać, zwłaszcza jeżeli nie jest Ci po drodze z aktywnością fizyczną.

Znalezione obrazy dla zapytania elektrostymulacja