Elektrostymulacja- działanie i wskazania

Elektrostymulacja

Elektrostymulacja to zabieg, który ma na celu wymodelowanie sylwetki. W trakcie tego zabiegu zastosowane zostają prądy o niezwykle niskiej częstotliwości, mające na celu wywołanie skurczu mięśni lub nerwów.

Prądy, które wykorzystuje się w tymże zabiegu złożone są z impulsów o różnym przebiegu, częstotliwości. Można je dowolnie regulować i powtarzać wybraną ilość razu.

Jakie korzyści płyną z zastosowania elektrostymulacji?

Elektrostymulacja efektywnie poprawia kondycję oraz sprawność mięśni w całym ciele. Efekty widać po kilku zabiegach. Za sprawą tego prostego zabiegu można skutecznie zredukować tkankę tłuszczową oraz powstrzymać procesy wiotczenia skóry, co z powodzeniem skutkuje zmniejszeniem obwodu pasa, ud, a także ujędrnieniem mięśni pośladków i brzucha.

Zabieg ten jest niezwykle popularny w świecie celebrytów, jest także z powodzeniem stosowany przez zwykłych śmiertelników.

Za pomocna prądu o naprawdę niewielkim natężeniu nasze mięśnie kurczą się rytmicznie, zupełnie tak jak w trakcie wykonywania ćwiczeń. Co ciekawe półgodzinny zabieg daje efekt kilkugodzinnego pobytu na siłowni.

Zabieg elektrostymulacji gwarantuje utratę zbędnych centymetrów w talii, biodrach, udach czy ramionach, ale to jeszcze nie koniec. Za sprawą tego zabiegu wzrasta w nieprawdopodobny sposób jędrność i elastyczność skóry, zmniejszony zostaje cellulit, poprawia się krążenie krwi i limfy w organizmie, ponadto następuje zmiana metabolizmu komórkowego.

Zabieg elektrostymulacji przeprowadza się zazwyczaj punktowo- na wybraną partię ciała, czyli brzuch, ramiona, uda, pośladki. Rekomenduje się go szczególnie osobom, które poddane zostały wcześniej zabiegom odchudzającym.

Efektem zabiegu są przede wszystkim: płaski brzuch, sprężyste i jędrne pośladki oraz ogólnie… zgrabna, smukła sylwetka.

Zatem jakie działanie ma elektrostymulacja?

Elektrostymulacja przede wszystkim modeluje sylwetkę, ujędrnia, zmniejsza napięcie mięśni, stymuluje procesy odżywcze mięśni, poprawia ukrwienie tkanek, gimnastykuje mięśnie, ponadto ma właściwości przeciwbólowe.

Dla kogo zalecany jest zabieg elektrostymulacji? 

Zabieg dedykowany jest wszystkim osobom, które chcą wymodelować, wyszczuplić i ujędrnić swoje ciało, poprzez nieinwazyjną stymulację mięśni. Jest to także doskonałe uzupełnienie rehabilitacji, dla osób po porażeniach mięśniowych, a także osób zmagających się z chorobami krążenia i układu nerwowo- mięśniowego.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu elektrostymulacji

Zabieg ten pomimo faktu, że gwarantuje rewelacyjne efekty nie może być stosowany, gdy pacjent cierpi na ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich, epilepsję, ostre stany zapalne, miażdżycę zatorową tętnic, zapalenie żył, zapalenie tętnic oraz gdy pacjent posiada rozróżnik serca lub jest w ciąży.

Znalezione obrazy dla zapytania smukła sylwetka